جستجو

تبلیغات




  از عمله روزنامه نگاری تا معمار روزنامه نگاری

  یک استاد روزنامه نگاری معتقد است برخی در نشریات امروزی ما به کار عملگی خبری می پردازند و هنر و علاقه و انگیزه روزنامه نگاری ندارند.

  کساییان با اعتقاد بر اینکه روزنامه نگاری خیلی با آموزش ارتباط ندارد و بیشتر ذاتی است، یادآور شد: من به کسانی که به اصطلاح آموزش روزنامه نگاری دیده اند اما استعداد هنری ندارند، عمله روزنامه نگاری می گویم. این افراد خلاقیت ندارند و معمار روزنامه نگاری نیستند. روزنامه نگار باید جریان ساز باشد و با هنر خاص خود اخبار را با دقت و ظرافت منعکس و روشنگری کند.

  به گفته وی، عده ای از خبرنگاران بر اثر تمرین و ممارست و بدون رفتن به دانشگاه قلم می زنند و به دلیل برخورداری از روحیه هنرمندی به خوبی از عهده این کار برآمدند اما عده ای هستند که با وجود سابقه کار طولانی و یا داشتن تحصیلات دانشگاهی هنوز شم خبری ندارند و اخبار آنها به اصطلاح مکانیکی است نه هنری و حتی تیتر زدن به عنوان پیشخوان مقاله یا خبر را بلد نیستند.

  این روزنامه نگار آشنایی با دنیا، تاریخ، امروز و دیروز را از ویژگی های لازم برای یک خبرنگار ذکر کرد و افزود: روزنامه نگار باید جهان بینی قوی داشته باشد و با استفاده از آگاهی خود به اخبار شاخ و برگ بدهد و ارزشها و ضدارزشها را در مطالب خود لحاظ کند.


  این مطلب تا کنون 38 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 5 دي 1392
  منبع
  برچسب ها : روزنامه ,نگاری ,اخبار ,ندارند ,نگار ,روزنامه نگاری ,روزنامه نگار ,نگار باید ,معمار روزنامه ,عمله روزنامه ,معمار روزنامه نگاری ,عمله روزنامه نگا ,

تبلیغات


  تبلیغات شما در این قسمت

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز چهار شنبه 9 فروردين 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر