تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات


  از عمله روزنامه نگاری تا معمار روزنامه نگاری

  یک استاد روزنامه نگاری معتقد است برخی در نشریات امروزی ما به کار عملگی خبری می پردازند و هنر و علاقه و انگیزه روزنامه نگاری ندارند.

  کساییان با اعتقاد بر اینکه روزنامه نگاری خیلی با آموزش ارتباط ندارد و بیشتر ذاتی است، یادآور شد: من به کسانی که به اصطلاح آموزش روزنامه نگاری دیده اند اما استعداد هنری ندارند، عمله روزنامه نگاری می گویم. این افراد خلاقیت ندارند و معمار روزنامه نگاری نیستند. روزنامه نگار باید جریان ساز باشد و با هنر خاص خود اخبار را با دقت و ظرافت منعکس و روشنگری کند.

  به گفته وی، عده ای از خبرنگاران بر اثر تمرین و ممارست و بدون رفتن به دانشگاه قلم می زنند و به دلیل برخورداری از روحیه هنرمندی به خوبی از عهده این کار برآمدند اما عده ای هستند که با وجود سابقه کار طولانی و یا داشتن تحصیلات دانشگاهی هنوز شم خبری ندارند و اخبار آنها به اصطلاح مکانیکی است نه هنری و حتی تیتر زدن به عنوان پیشخوان مقاله یا خبر را بلد نیستند.

  این روزنامه نگار آشنایی با دنیا، تاریخ، امروز و دیروز را از ویژگی های لازم برای یک خبرنگار ذکر کرد و افزود: روزنامه نگار باید جهان بینی قوی داشته باشد و با استفاده از آگاهی خود به اخبار شاخ و برگ بدهد و ارزشها و ضدارزشها را در مطالب خود لحاظ کند.


  این مطلب تا کنون 53 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : روزنامه ,نگاری ,اخبار ,ندارند ,نگار ,روزنامه نگاری ,روزنامه نگار ,نگار باید ,معمار روزنامه ,عمله روزنامه ,معمار روزنامه نگاری ,عمله روزنامه نگا ,

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز پنجشنبه 30 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر